Чудово розмножується самосівом,що дозволяє рости на одному місці багато років.
Зовнішній вигляд
Огіркова трава має невисокий, але сільноветвістий стебло з великими листками, які пахнуть свіжими огірками. Їх можна використовувати в їжу у вигляді салату. Кольорів утворюється багато, вони яскраво-сині, великі.
Час зацвітання
Зацвітає огіркова трава через 40-50 днів після посіву, зазвичай на початку липня, і цвіте протягом 2-2,5 місяці.
Нектаропродуктивність
Одна квітка в добу виділяє до 3 мг цукру, а один гектар посіву може виділити понад 160 кг цукру, або 200 кг меду. Бджоли дуже добре відвідують квіти огіркової трави з ранку до вечора і при різній погоді.
Висадка
Норма висіву 25-30 кг на гектар.
Висівають траву широкорядним способом рано навесні в заздалегідь підготовлений грунт.
Глибина загортання 3 див. Рослина невибаглива до грунтів, але потребує вологи. Сіють його в квітні, воно зацвітає на початку липня, а на початку серпня, коли розпускаються останні квітки, огіркову траву скошують у валки і після повного висихання обмолочують.
Бораго потребує запилення, для чого рекомендують ставити по три сім'ї бджіл на 1 га. Квітка розпускається тільки на один день, тому кожен день нельотну для бджіл погоди призводить до зменшення врожаю насіння.
Мед з огіркової трави прозорий, без кольору, кристалізується слабо. Вважається ідеальним як для отримання секційного меду, так і для так званого шанк-меду, коли нарізані шматки сота запивають прозорим рідким медом. Його часто купажують іншими видами меду, мають забарвлення.
Медозбір за час цвітіння огіркової трави досягає 300-850 кг з 1 гектара.